„W lawendowej krainie”

We wrześniu przedszkolaki z grupy „Rumianki” i „Fiołki” udały się na wycieczkę do Lawendowej krainy, aby poczuć się jak w Prowansji i dowiedzieć się czegoś więcej o tej charakterystycznej dla Francji rośliny.
Gdy po wyjściu z autokaru dzieci ujrzały pola lawendy, aż westchnęły z zachwytu! Otaczające nas krzewy wydały się wręcz magiczne.
Pierwszą z atrakcji było bliskie zapoznanie się z lawendą. Dzieci dowiedziały się jak wygląda lawenda, jak pachnie, jakie są odmiany i do jakich celów się ją wykorzystuje. Następnie przedszkolaki przystąpiły do wykonania mydełek z kwiatami lawendy i lawendowym olejkiem eterycznym, bądź lawendowych woreczków.
Kolejną atrakcją była piesza wycieczka do wiejskiej chaty i poznanie życia codziennego w dawnej, wiejskiej chacie. Przedszkolaki zdziwiły się, że kiedyś nie było pralek. Ale każdy z ochotą zrobił pranie na tarze w balii.
Wracając z bazy na kolejne zadanie, dzieci obejrzały z bliska krzewy lawendy. Pocierając dłońmi kwiaty poczuły piękny zapach.
Ostatnie zadanie, które czekały na dzieci okazało się nakarmieniem zwierząt – królików i kur. Dzięki tej wycieczce poczuliśmy się jak na francuskich polach lawendy! Na pewno jeszcze tam wrócimy!

metryczka


Wytworzył: Joanna Zubaniak (18 października 2022)
Opublikował: Grażyna Wełnitz (18 października 2022, 07:53:47)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 148