Edukacja zdrowotna - realizacja zadań z obszaru nr 3

1. Chociaż wady postawy zwykle ujawniają się dopiero, gdy dziecko chodzi do szkoły, to swoje źródło mają w pierwszych latach życia. Kręgosłup to "rusztowanie" całego ciała i jego stan wpływa na ogólną kondycję oraz harmonijny rozwój dziecka.   
    Bardzo dobrze, wie o tym pani Dorota Kokocińska nauczycielka grupy „Bławatki”. Nie tylko na zajęciach ruchowych dba o kręgosłupy swoich podopiecznych ale również, poprzez zajęcia edukacyjne, przybliża swoim wychowankom znaczenie aktywności ruchowej w życiu człowieka.         W czasie przeprowadzonych,  4 marca 2014 roku, zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Jak zapobiegać wadom postawy” oraz w czasie zabaw ruchowych, dowiedziały się, jak w praktyce zastosować zdobyte wiadomości.
„Rola aktywności ruchowej w życiu człowieka”.doc (34kB) word

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie

2. Słoneczniki uczestniczyły w zajęciu przeprowadzonym przez panią  Wiesławę Kaniasty, którego celem było ukazanie roli aktywności ruchowej w życiu każdego człowieka. Dzieci pracowały aktywnie w czterech zespołach, wykonując zadania praktyczne w oparciu o nabytą wiedzę i osobiste doświadczenia. Wnioski, które formułowały z pomocą nauczyciela zapisywały na planszy za pomocą umownych symboli.
   Po wykonaniu każdego z sześciu zadań wybrane dziecko odmierzało krok na specjalnej taśmie, na której końcu znajdowało się hasło „ Ruszam się, więc jestem zdrowy”.
Dzieci zakończyły zajęcia w radosnym nastroju, ciesząc się z otrzymanego medalu.
„ Sześć kroków do zdrowia ”.doc (35kB) word

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie

metryczka


Wytworzył: Rada Pedagogiczna (31 marca 2014)
Opublikował: Grażyna Wełnitz (31 marca 2014, 08:19:55)

Ostatnia zmiana: Grażyna Wełnitz (31 marca 2014, 11:56:13)
Zmieniono: dodanie zdjęcia

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 666