Zajęcia zorganizowane - realizacja zadań z obszaru nr 6

W ramach udziału w akcji „Ćwiczyć każdy może” i promocji zdrowego stylu życia w naszym przedszkolu odbyło się szereg działań mających na celu rozwinąć u dzieci zdrowe nawyki:
 
1. Jednym z nich była realizacja treści związanych ze zdrowym odżywianiem, bo przecież, jak mówi przysłowie: „W zdrowym ciele zdrowy duch!”. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z dietetykiem - panią Sylwią Malak, która prowadziła spotkania z dziećmi, podczas których przybliżyła im zasady zdrowego odżywiania. Wspólnie odkrywali, gdzie ukryte są witaminy i minerały, tak potrzebne by mieć siłę do aktywnej zabawy i odkrywania świata. Kolejne spotkania poświęcone były przygotowaniu zdrowych i  pysznych posiłków.
Na zakończenie cyklu spotkań odbył się konkurs pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”, podczas którego została sprawdzona wiedza przedszkolaków na temat zdrowego odżywiania.
W zespołach zostały stworzone plakaty z propozycjami na zdrowe posiłki, ułożona została też piramida zdrowego żywienia. Dzieci pamiętały, że według najnowszych dyrektyw, u podstawy „piramidy zdrowia” leży ruch fizyczny. Nagrodą dla każdego dziecka za aktywny udział w konkursie było pyszne i zdrowe jabłko. 

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie

2. Dnia 16.09.2014 r. naszym gościem był Pan Piotr Górka, trener piłki nożnej z Football Academy w  Bydgoszczy. Grupa „Słoneczniki” wzięła udział w profesjonalnym treningu przygotowującym do gry w piłkę nożną, oraz uczestniczyła w pogadance na temat roli aktywności ruchowej w życiu człowieka. Ponadto, trener Górka uświadomił przedszkolakom, jak ważne dla zdrowego trybu życia jest właściwe odżywianie. Sportowiec zachęcał dzieci do aktywnego uprawiania sportu, popierając to argumentami zdrowotnymi oraz możliwością spędzenia bardzo ciekawie wolnego czasu. Na koniec spotkania pan Piotr przeprowadził konkurs na temat wiedzy o różnych dyscyplinach sportowych „Chcę sportowcem być i aktywnie żyć”.
Nasze przedszkolaki były zachwycone zajęciami przeprowadzonymi przez Pana Górkę, który niewątpliwie skutecznie zachęcił ich do aktywności ruchowej, również poza przedszkolem. 

ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

3. Dzieci z przedszkola „Stokrotka” wzięły udział w VIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym , który odbył się 21 września 2013 roku w Przyłękach . Jest to coroczna impreza organizowana przez stowarzyszenie Rowerowa Brzoza oraz wójtów Gminy Nowa Wieś Wielka i Białe Błota. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcą grupy wzięły udział w rajdzie rowerowym malowniczą trasą na odcinku Brzoza-Przyłęki. Po przyjeździe i krótkim odpoczynku wystartowały w Biegu Przedszkolaka i Szkolniaka, szczęśliwie dobiegając do mety, gdzie czekały na nie atrakcyjne nagrody. 

ZdjęcieZdjęcie

4. Dnia 19 marca 2014 roku, sześciolatki z grup „Słoneczniki” i „Dzwoneczki” odwiedziły Szkołę Podstawową w Nowej Wsi Wielkiej. Na sali gimnastycznej  odbyły się zawody sportowe, w których nasze przedszkolaki rywalizowały z uczniami klas pierwszych. Każdy starał się wykonać ćwiczenia jak najlepiej potrafił nie zapominając przy tym o dobrej zabawie.

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie

metryczka


Wytworzył: Rada Pedagogiczna (31 marca 2014)
Opublikował: Grażyna Wełnitz (31 marca 2014, 10:23:38)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 2094