Muzyka łagodzi obyczaje

19 października nauczycielki Grażyna Wełnitz i Wiesława Kaniasty zainaugurowały wyjazd przedszkolaków
z grupy „Maczki” i „Bratki” na pierwszy w nowym roku szkolnym niedzielny poranek muzyczny organizowany przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Nauczycielki zaprosiły do współpracy także rodziców i opiekunów dzieci. Podczas pierwszego spotkania „W świecie instrumentów” dzieci poznały rodzinę instrumentów dętych drewnianych, grały na kasztanach i uczyły się porankowej piosenki.
Drugi wyjazd nauczycielki zorganizowały 16 listopada .Tym razem uczestniczyli w nim reprezentanci grupy „Maczki”, „Bratki”, „Bławatki” oraz „Dzwoneczki” wraz ze swoją wychowawczynią Ewą Cyganik-Piekło. Także tym razem liczną grupę opiekunów stanowili rodzice. Podczas porankowego spotkania dzieci poznały instrumenty smyczkowe, grały na trójkątach i klawesach oraz ilustrowały ruchem utwory muzyczne.
Następnie wszyscy uczestnicy udali się do Pomorskiego Muzeum Wojskowego, gdzie obejrzeli wystawę obrazów, broni, mundurów żołnierskich i pojazdów wojskowych z różnych okresów historycznych.
Pobyt w muzeum i pogłębione wiadomości zakończyły tematykę związaną z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości. Mateusz Pacholski z grupy „Bratki” czeka niecierpliwie na kolejny wyjazd (7 grudnia), gdyż bardzo podoba mu się sala koncertowa i prawdziwa scena, na której mógł się już zaprezentować.

 
 

metryczka


Wytworzył: Wiesława Kaniasty (27 listopada 2008)
Opublikował: Grażyna Wełnitz (11 stycznia 2009, 21:38:14)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 497