"III Świąteczne Impresje Muzyczne"

Dnia 17 i 18 grudnia odbyły się III Świąteczne Impresje Muzyczne. Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia spotkałyśmy się z dziećmi i ich najbliższymi podczas wieczoru kolędowania i zadumy.
17 grudnia spotkali się rodzice i dzieci z najmłodszych grup wiekowych: „Różyczki”, „Maczki”
i „Słoneczniki” wraz z paniami: Sylwią Jurek, Małgorzatą Kędzierską i Grażyną Wełnitz. Uroczystość rozpoczęła mama Zuzi - pani Katarzyna Wojtarowicz, która powitała wszystkich zgromadzonych. Następnie dzieci w przepięknych strojach zaprezentowały gościom przedstawienie jasełkowe. Na zakończenie występu rodzice Zuzi Polkowskiej złożyli wszystkim wzruszające życzenia. Miłym akcentem na pożegnanie było zapalenie sztucznych ogni oraz obdarowanie dzieci niespodziankami. Ponieważ Święty Mikołaj nie mógł zrobić tego osobiście – z powodzeniem zastąpili go tatusiowie z poszczególnych grup.
18 grudnia w wieczornym spotkaniu wigilijnym uczestniczyli rodzice i dzieci z grupy „Dzwoneczki” i „Bratki” wraz z paniami: Ewą Cyganik-Piekło i Wiesławą Kaniasty.
Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i pastorałki o tematyce bożonarodzeniowej. Panie nauczycielki i mamy, reprezentujące obie grupy, przypomniały znaczenie tradycji i symboli świątecznych. Wielką niespodziankę sprawił wszystkim Gwiazdor, który przybył na uroczystość z workiem pełnym słodyczy. Przy dźwiękach tyrolskiej kolędy „Cicha noc” dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie świąteczne życzenia.
Mamy nadzieję, że oba wieczory dostarczyły rodzicom wielu wzruszeń i radości podczas podziwiania swoich pociech na scenie. Następne Świąteczne Impresje Muzyczne już za rok.
 

metryczka


Wytworzył: Wiesława Kaniasty, Małgorzata Kędzierska (27 stycznia 2009)
Opublikował: Grażyna Wełnitz (27 stycznia 2009, 22:19:22)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 524