Dni Kolorów

Dzień zielony
Kolorem zielonym rozpoczęliśmy spotkania integrujące wszystkie grupy wiekowe. "Maczki" pokazały rówieśnikom przedstawienie "Powitanie Wiosny" i zatańczyły wiosennego rock'n'rolla. W tym dniu przybyła do nas pani Gabriela Marcinek, która przybliżyła nam pracę leśnika. Na zakończenie pod okiem specjalisty zasadziliśmy w ogrodzie przedszkolnym podarowane sadzonki drzew iglastych.

Zdjęcie

Dzień żółty
Na spotkanie z kolorem żółtym "Bratki" zaprosiły panią Agnieszkę Klecha, która jest ekspertem w dziedzinie hodowli kwiatów. Dziękujemy pani Agnieszce za cenne wskazówki i prezent przekazany wszystkim grupom, piękne wiosenne bratki.

Zdjęcie

Dzień fioletowy
Gospodarzami tego dnia były najmłodsze dzieci "Różyczki". Zaprezentowały one społeczności przedszkolnej "Krokusowy taniec", który był wstępem do poznania wiosennych kwiatów w kolorze fioletu.

Zdjęcie

Dzień niebieski
Dzień ten należał do "Bławatków". Dzieci przygotowały piosenkę "Ziemia", taniec motyli do utworu "Poranek" Griega, wystąpiła też orkiestra grająca "Niebieską salsę". Występy dzieci przerywane były zadaniami konkursowymi i zabawami integracyjnymi.

Zdjęcie

Dzień Czerwony

Gospodarzami dnia czerwonego była grupa "Słoneczniki", która zaprosiła do przedszkola biedronkę Petronelę. "Słoneczniki" zatańczyły biedronkowy taniec, przedstawiły inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Żuk" oraz z resztą dzieci wzięły udział w konkursach przygotowanych przez zaproszonego gościa.

Zdjęcie

Dzień Pomarańczowy
Ostatni dzień należał do "Dzwoneczków". Grupa zaprezentowała piękny układ taneczny z pomponami, inscenizację opowiadania "Tulipan" oraz zachęciła
rówieśników do udziału w konkurencjach zręcznościowych. Na zakończenie wszyscy bawiliśmy się przy piosence "Kolorowy taniec", której uczyliśmy się podczas wspólnych spotkań.

Zdjęcie

metryczka


Wytworzył: Rada Pedagogiczna (23 kwietnia 2009)
Opublikował: Grażyna Wełnitz (23 kwietnia 2009, 20:05:07)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 443