Działania Przedszkola

Przedszkole Samorządowe "Jarzębinka" w Brzozie z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski brało udział w różnego rodzaju uroczystościach i przedsięwzięciach zorganizowanych przez lokalne instytucje. Od kilku lat przedszkole realizuje projekt edukacyjny pn. „Jestem przedszkolakiem, jestem Polakiem”. W ramach tego projektu dzieci poznają miejsca pamięci związane z historią Powstania Wielkopolskiego, które znajdują się blisko przedszkola oraz historię budynku przedszkola, gdzie w czasie powstania został założony lazaret .

Dla uczczenia 100 – lecia „Niepodległej”, został opracowany projekt edukacyjny „Sala odkrywania świata - świat miniony i współczesny” dedykowany dzieciom przedszkolnym i kolejnym pokoleniom młodych Polaków. W ramach tego projektu pozyskaliśmy środki finansowe od Fundacji Grupy PERN na wyposażenie sali do zajęć ruchowych i rewalidacyjnych. Dzieci z Przedszkola „Jarzębinka” nie tylko poznają historię swojej Małej Ojczyzny, ale dzięki wzbogaconej bazie przedszkolnej o atrakcyjny sprzęt i pomoce dydaktyczne poznają otaczających ich świat poprzez ruch i zabawę.

Sprzęt pozyskany dzięki środkom finansowym Fundacji Grupy PERN to między innymi: kabina SI z osprzętem, kolumna wodna, podświetlany stół z wyposażeniem uzupełniającym, podest wielofunkcyjny, piankowy tor przeszkód, drabinki gimnastyczne, materace, piłki, woreczki, szarfy, do wykorzystania podczas zajęć terapeutycznych, rehabilitacyjnych i ruchowych.

metryczka


Wytworzył: Grażyna Weselska (22 marca 2019)
Opublikował: Anna Sawicka (27 marca 2019, 10:12:29)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 325