Świeto Niepodległości

    W dniu 6.11.2008 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzozie obchodzili uroczyście Święto Niepodległości.

      Dla klas I-III z okazji Dnia Niepodległości odbyła się impreza integracyjna. Spotkanie pt. "Karty z historycznego kalendarza Polski" przeprowadzone było w formie zajęć rozwijających różnorodne rodzaje aktywności uczniów.
      Pani Ewa Grzanka (autorka pomysłu i prowadząca imprezę) w oryginalny sposób połączyła treści nauczania (ed. polonistyczna, muzyczna, techniczna i inne) ze ścieżkami edukacyjnymi.
      Wychowawcze imprezy są realizowane w naturalny, a zarazem interesujący sposób, przez który dzieci poznawały najważniejsze wydarzenia na drodze Polski do odzyskania niepodległości.
       Dzieci rysowały, malowały, uzupełniały karty pracy, słuchały opowieści o dziejach Ojczyzny i śpiewały pieśni patriotyczne, interpretowały ruchem utwór muzyczny w przygotowanych przez siebie strojach. 

Zajęcia klas I- III
Zajęcia klas I- III

Rozwiązywanie zadania
Rozwiązywanie zadania

Prezentacja prac
Prezentacja prac

                        Święto Niepodległości to radosny dzień!
       Pod takim hasłem uczniowie klas IV- VI uczcili to święto.
       Podczas uroczystego apelu uczniowie szkolnego koła teatralnego "Bis" przedstawili krótką opowieść antywojenną. Narratorzy opowiadali o tym, jak cenna jest wolność i niepodległość narodu. Natomiast młodzi aktorzy, których gra zachwyciła wszystkich, po raz kolejny udowodnili, że wojny nie powinny istnieć! Przedstawienie uświetnił występ chóru szkolnego.
      Wystep naszych uczniów został przyjęty bardzo entuzjastycznie i ciepło. Naprawdę się podobało!
Na koniec pani dyrektor serdecznie podziękowała uczestnikom oraz organizatorom uroczystości p. Małgorzacie Strabel i p. Łukaszowi Malinowskiemu.
       W niedzielę 9 listopada swoim występem uczniowie uświetnili Mszę Św. w kościele w Brzozie, a tym samym rozpoczęli obchody Swięta Niepodległości w naszej "Małej Ojczyźnie".

Program artystyczny
Program artystyczny

metryczka


Wytworzył: Ewa Grzanka, Małgorzata Strabel (12 listopada 2008)
Opublikował: Maria Pakulska (12 listopada 2008, 11:13:30)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 613