Dzień Dziecka pod hasłem: "Bezpieczna szkoła. Stop agresji"

 Dnia 01.06.2009r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie w ramach obchodów Dnia Dziecka odbyła się impreza ogólnoszkolna „Bezpieczna szkoła. Stop agresji!”. Przeprowadzono konkursy plastyczne w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III „Jak dzieci mogą zapobiegać agresji?”, kl. IV-VI „Plakat - antyreklama agresji”. Prace były wykonywane zbiorowo przez klasy z użyciem tych samych materiałów i przyborów, dostarczonych przez organizatorów imprezy.
       W ramach konkurencji klas starszych odbył się quiz na temat zasad bezpieczeństwa, profilaktyki uzależnień, przeciwdziałania zachowaniom agresywnym. Tematyka została opracowana w oparciu o realizowane programy profilaktyczne i psychoedukacyjne. Ponadto zostały przeprowadzone wybory Miss i Mistera Szkoły.
       Przedstawiciele Policji w Nowej Wsi Wielkiej, kierownik posterunku mł.asp. R.Hamerliński i mł.asp. S.Tews przeprowadzili pogadankę na temat zachowań agresywnych występujących w szkołach oraz odpowiedzialności prawnej za czyny osób małoletnich. 
       W podsumowaniu dokonano oceny prac konkursowych.
W kategorii klas I-III: I miejsce zajęła klasa III a, natomiast w kategorii klas IV - VI nagrodę za I miejsce przyznano klasie IV a. W kategorii klas starszych na ogólną punktację składały się punkty uzyskane w konkursie plastycznym i quizie.
Zwycięskie klasy otrzymały cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez GOPS w Nowej Wsi Wielkiej. Akcja była jednym z punktów Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2009r. Wzięło w niej udział około 300 uczniów naszej szkoły.


Drużyna kl. VI zmaga się z testem
Drużyna kl. VI zmaga się z testem

Zawodnicy kl. V
Zawodnicy kl. V

Kl. IV
Kl. IV

Prelekcja policjantów
Prelekcja policjantów

Wystawa plaków tematycznych
Wystawa plaków tematycznych

metryczka


Wytworzył: Marzena Matczyńska (10 czerwca 2009)
Opublikował: Maria Pakulska (23 czerwca 2009, 13:29:26)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 524