Sukces teatrzyków szkolnych w Pałacu Młodzieży


       Dnia 19 marca w bydgoskim Pałacu Młodzieży odbyły się XIX Konfrontacje Teatrów Szkolnych „ Pałacyk”. Szkołę Podstawową w Brzozie reprezentowały 3 teatry: teatr „ Kuferek” i „Klaps” prowadzone przez panią Lucynę Szejner , Julię Bafia, Elżbietę Pękałę oraz zespół „Wesoła ferajna” prowadzony przez panią Małgorzatę Strabel.
       Widzowie Pałacu mogli obejrzeć 3 nasze spektakle. Teatr „Kuferek”, którego członkami są mali aktorzy z klas I i III przedstawił spektakl „Żabolandia”. Żabolandia okazała się najlepszym spektaklem w swojej kategorii otrzymując I nagrodę młodzieżowego jury i I nagrodę jury profesjonalnego. Ponadto młodzi aktorzy: Karolina Płotnicka, Marcin Tonn i Jakub Kulpiński otrzymali nagrody za najlepsze kreacje aktorskie.
       W kategorii klas IV - VI najlepszym okazał się zespół teatralny „Klaps”, a jego spektakl „Sposób na grzeczność” zdobył również dwie pierwsze nagrody. Młodzieżowe jury uznało ten spektakl za najlepszy. Jury profesjonalne także przyznało I miejsce młodym aktorom. Nagrody za najlepsze kreacje w tej kategorii otrzymali Bartek Głąb za rolę chłopca, który postanawia zmienić swoje postępowanie i Natalia Nałęcz za rolę zjawy.
       Grupa „Wesoła Ferajna” przedstawiła spektakl „Kopciuszek”, a Michalina Depta otrzymała nagrodę za najlepszą kreację aktorską.
       Zwycięstwa w Pałacu zakwalifikowały oba zespoły do Konfrontacji Wojewódzkich, które odbędą się w Świeciu.

Spektakl Żabolandia
Spektakl Żabolandia"

Więcej zdjęć na stronie www.spbrzoza.neostrada.pl - aktualności

metryczka


Wytworzył: Lucyna Szejner (24 marca 2010)
Opublikował: Maria Pakulska (31 marca 2010, 14:19:15)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 627