Dzień Bezpiecznego Internetu

  „Kolorowe mosty między nami” – „Baw się w Internecie –Bezpiecznie!”


Od 2004 roku nasza szkoła przyłącza się do akcji ”Antydepresyjna szkoła-Tydzień Kolorów”. Celem tej akcji jest złagodzenie skutków działania stresu w szkole poprzez oddziaływanie kolorów. W tym roku „Tydzień Kolorów” przebiegać będzie pod hasłem „Kolorowe mosty między nami”. Ten „kolorowy most między nami’ –to życzliwa ,uczciwa komunikacja międzyludzka, która może stworzyć wszechstronną, pełną niespodzianek sieć- sieć Internetu. Niestety nie zawsze „most „ ten będzie kolorowy, zwłaszcza kiedy na drodze czyhają zagrożenia. Dlatego też nasza szkoła przyłączyła się do międzynarodowych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Organizatorami i realizatorami międzynarodowego programu Safer Internet w Polsce są : Fundacja Dzieci Niczyje, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, głównym partnerem: Fundacja Grupy TP. Obchody DBI zostały objęte honorowym patronatem przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Hasło tegorocznych obchodów „Baw się w Internecie -Bezpiecznie” ma podkreślić pozytywny charakter Internetu, jego walory edukacyjne, rozrywkowe, ale jednocześnie przypominać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, świadomość zagrożeń, dbałość w Sieci o dobro zarówno własne jak i innych internautów. W dniach od 09.02.2009-3.02.2009 r., podczas różnorakich zajęć z dziećmi, przeplatana będzie tematyka bezpiecznego korzystania z Internetu.
Kolorowy most pomogą nam stworzyć kolory: niebieski(pobudza do pracy umysłowej),biały (symbol czystości, uczciwości zdrowia),żółty(pobudza do wysiłku intelektualnego, poprawnego myślenia),zielony(tolerancja ,relaks),czerwony(ostrzegawczy).
Tydzień Kolorów rozpocznie poniedziałkowy apel, na którym zostaną omówione cele akcji „Antydepresyjna szkoła „ i zasady obchodów DBI. W tym dniu odbędzie się spotkanie uczniów klas VI ze specjalistami Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, którzy poruszą problem uzależnień , w tym od Internetu. Od poniedziałku do piątku na informatyce i godz. wychowawczych, zostaną przeprowadzone zajęcia z wykorzystaniem materiałów ze stron dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl. Dla klas I-III zorganizowane będą 1 godzinne zajęcia dla każdego poziomu, na których dzieci poznają „Sieciaków” i „Sieciuchów” poprzez pogadankę
prezentacje, kreskówki, łamigłówki , kolorowanki , utożsamią je z kolorami (np.Sieciuchy –czerwone-ostrożnie).
Na korytarzach, w bibliotece pojawią się kolorowe plakaty promujące DBI, na stronie internetowej pojawią się informacje i baner DBI.
Obchody Tygodnia Kolorów i DBI zakończy apel podsumowujący, na którym odbędzie się quiz z nagrodami ,poświęcony tematyce DBI.
Opracowany zostanie również specjalny numer gazetki ‘Rodzice w Szkole”, poświęcony w całości tematyce bezpiecznego korzystania z Internetu.
metryczka


Wytworzył: Iza Nowak (5 lutego 2009)
Opublikował: Hanna Paetzke (5 lutego 2009, 11:43:23)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 476