BEZPIECZNY PRZEJAZD- ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ

W ramach kampanii pod nazwą „Bezpieczny przejazd” zawitali dziś do naszej szkoły pracownicy kolei, którzy w bardzo obrazowy sposób przedstawili uczniom klas drugich problemy związane z zagrożeniami na kolei.

Przedstawiciel Straży Ochrony Kolei oprócz wyposażenia strażnika pokazał, jak bezpiecznie zachować się na przejeździe kolejowo-drogowym, w pociągu i na peronie. Uczniowie mogli przymierzyć mundury, a nawet potrzymać broń, którą dysponuje strażnik. Zajęcia obejmowały nie tylko pogadankę z pokazem. Były drobne upominki, słodycze, ulotki, reklamówki, a także praktyczna nauka przechodzenia przez przejazd kolejowy. Dzieci zostały zaproszone do nastawni kolejowej. Tu mogły z bliska obserwować pracę kolejarzy. Najwięcej emocji wzbudził pulpit sterowniczy, a także ekrany monitorujące kilka przejazdów kolejowych w najbliższym otoczeniu. Po powrocie do szkoły dzieci obejrzały przygotowany w ramach kampanii film „Zatrzymaj się i żyj”.

Film dostępny jest na stronie internetowej: http://www.bezpieczny-przejazd.pl/index.php?id=114

Taka praktyczna lekcja z pewnością zostanie na długo w pamięci dzieci i pomoże osiągnąć cel podstawowy akcji- zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych!


metryczka


Wytworzył: Lidia Gajda (3 czerwca 2011)
Opublikował: Hanna Paetzke (5 czerwca 2011, 13:37:31)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 619