Poczytaj mi babciu

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom.
O znaczeniu książki w rozwoju małego dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Wczesny kontakt z książką odgrywa doniosłą rolę w przygotowaniu dziecka do podjęcia nauki w szkole i w kształtowaniu jego światopoglądu. W opinii psychologów, głośne czytanie nie tylko rozwija słownictwo i zainteresowania dziecka, ale tworzy też więź między nim, a dorosłym. To sprawia, że czytanie kojarzy się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa. Jednak  niełatwym zadaniem nauczyciela i rodziców jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych u dzieci w świecie zdominowanym przez media. 
Aby ocalić wartości jakie daje książka, nasze przedszkole od kilku lat współpracuje z Biblioteką Publiczną w Brzozie, gdzie odbywają się cykliczne spotkania, podczas których dzieci poznają literaturę dziecięcą i jej autorów.
W tym roku szkolnym zrodził się pomysł, do którego realizacji organizatorki spotkań, Danuta Malanowska i Alina Sitek zaprosiłyśmy starsze czytelniczki biblioteki. Cykl spotkań nosi tytuł "Poranek z babcią". Panie poprzez czytane legendy przybliżają dzieciom historię regionu, najważniejszych polskich miast, kraju ojczystego, a także wybranych krajów europejskich.

zdjęcia

metryczka


Wytworzył: Alina Sitek (21 lutego 2012)
Opublikował: Anna Sawicka (4 marca 2012, 20:32:07)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 469