Sympozjum nt.: Mieszkańcy Brzozy dla rozwoju zrównoważonego"

Dnia 16 marca 2012 r. w auli Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Brzozie odbyło się I Sympozjum "Mieszkańcy Brzozy dla rozwoju zrównoważonego". Jego organizatorem było Przedszkole Samorządowe "Jarzębinka". Prelekcję pt. "Rozwój zrównoważony" wygłosiła pani Jadwiga Pytlarczyk - pracownik dydaktyczny Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. W sympozjum uczestniczyli między innymi przedstawiciele Urzędu Gminy Nowa Wieś Wielka, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, przedstawiciel Sanepidu, prezez Stowarzyszenia "Rowerowa Brzoza", panowie Sławomir Fac i Jerzy Sawicki pracownicy Nadleśnictwa Bydgoszcz, przedstawicielki Klubu Seniora oraz pani Magdalena Świgoń właściciel firmy ogrodniczej "Dom i ogród". 
Zaproszeni goście obejrzeli prezentacje, dzięki którym zapoznali się z działaniami, jakie podejmują przedszkole, szkoła podstawowa oraz gimnazjum w Brzozie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Podczas sympozjum wystąpiły przedszkolaki z "Jarzębinki" prezentując przedstawienie pt. "Żyj z przyrodą w zgodzie" oraz taniec pt.: "Wiosenne pląsy kwiatów". 
Na zakończenie czekał na uczestników poczęstunek. W jego przygotowaniu wzięły udział panie z Klubu Seniora, które upiekły pyszne ciasta. Zaś dzieci z grup "Krasnale" i "Zajączki" pod czujnym okiem starszych koleżanek z gimnazjum zrobiły zdrowe i kolorowe kanapki.

zdjęcia

metryczka


Wytworzył: Alina Sitek (16 marca 2012)
Opublikował: Anna Sawicka (19 marca 2012, 21:15:39)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 571