Bezpieczny przedszkolak

Dnia 18 kwietnia 2012 roku w naszym przedszkolu w ramach cyklicznych spotkań pod nazwą „Bezpieczny przedszkolak” odwiedzili nas przedstawiciele służb mundurowych. Byli to funkcjonariusze ze Służby Ochrony Kolei, ratownicy z Maltańskiej Służby Medycznej, policjantki z Wydziału Techniki Kryminalistycznej oraz policjanci – przewodnicy z psami służbowymi.
Podczas spotkania dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych; orientują się, do kogo należy się zwrócić o pomoc w sytuacji niebezpiecznej np. zgubienie się, odpowiednie zachowanie się podczas kontaktów z psami (bezpieczna postawa); poznały techniki pracy w trakcie zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Każdy przedszkolak miał  możliwość pobrania linii papilarnych ze swojej dłoni. Poza tym dzieci, zostały pouczone jak powinny zachowywać się podczas nieszczęśliwego wypadku, czyli np. omdlenia czy uszkodzenia ciała, nauczyły się również jak opatrywać rany, a nawet masować serce.
Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościom kwiatki, a czworonożni goście otrzymali puszki z jedzeniem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
 

metryczka


Wytworzył: Małgorzata Kędzierska (2 maja 2012)
Opublikował: Grażyna Wełnitz (2 maja 2012, 19:28:57)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 513