I Powiatowy Konkurs Mitologiczny

               7 maja w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Mitologiczny pod nazwą „Dzień na Olimpie” adresowany do uczniów klas piątych. Do konkursu przystąpili uczniowie , którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych.
Naszą szkołę reprezentowali :uczniowie klasy V b: Natalia Szol, Joanna Jefimuk i Adam Januszewski, którzy zmierzyli się z przedstawicielami szkół podstawowych zgłoszonych do konkursu (SP w Brzozie Bydgoskiej i SP ze Złotnik Kujawskich).   Mitologiczne zmagania przebiegały w 2 etapach: test wiedzy i prezentacja.
Rywalizacja pomiędzy poszczególnymi uczestnikami była wyrównana, o ostatecznych wynikach zadecydowała dogrywka.

Finalistami konkursu zostali:

I miejsce –Natalia Szol - Szkoła Podstawowa Nowa Wieś Wielka
II miejsce – Adam Januszewski - Szkoła Podstawowa Nowa Wieś Wielka
III miejsce- Błażej Kula - Szkoła Podstawowa Złotniki Kujawskie.

Uczeń : Błażej Brzykcy (Szkoła Podstawowa Brzoza) otrzymał nagrodę specjalną za oryginalny i odzwierciedlający charakter prezentowanego boga kostium.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców  Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej  za wsparcie finansowe konkursu oraz wszystkim osobom, którzy swoją pracą zaangażowały się w tę inicjatywę
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów , którzy interesują się mitologią do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu pod nazwą „Dzień na Olimpie” już za rok.


metryczka


Wytworzył: A.Kwiatkowska,R.Raczyńska (17 maja 2010)
Opublikował: Hanna Paetzke (18 maja 2010, 18:13:59)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 389