Stołówka dla ptaków


Zima to czas kiedy skrzydlaci przyjaciele potrzebują naszej pomocy i dlatego przedszkolaki wraz swymi ciociami przygotowały dla ptaków „stołówkę”.
Każda z grup przedszkolnych otrzymała karmnik, który został założony za oknem przedszkola lub w przedszkolnym ogrodzie, aby dzieci miały możliwość obserwowania przylatujących ptaków i zadecydowania, kiedy należy dosypać pożywienia. Dzieci ze starszych grup przygotowały własnoręcznie i bardzo pomysłowe karmniki wykonane z butelki.
Dzieci przez cały tydzień rozmawiały o zimie i potrzebie dbania o zwierzęta i ptaki. Poznały nazwy niektórych ptaków zimujących w kraju i dowiedziały się czym je karmić aby przetrwały zimę. Obserwacje ptaków w karmniku pozwoliły dzieciom zapoznać się z ich wyglądem, upierzeniem, zachowaniem i odżywianiem. Dzieci również wykonywały prace plastyczne, np. „Ptaki w karmniku”, aby zapamiętać wygląd ptaków.      
Na zakończenie realizowanego tematu odbyło się spotkanie z panem leśniczym, podczas którego dzieci mogły poszerzyć swoje wiadomości o ptakach, ich budowie, przystosowaniu  do lotu, zachowaniu i potrzebach w trudnych zimowych warunkach.ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
 

metryczka


Wytworzył: Anna Dudzik (9 marca 2013)
Opublikował: Grażyna Wełnitz (9 marca 2013, 19:19:51)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 511