Wielkie sianie w przedszkolu

Przedszkole Samorządowe "Jarzębinka" w Brzozie w ubiegłym roku uzyskało Certyfikat "Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej" przyznawany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska na okres jednego roku. W tym roku również pragniemy ubiegać się o Certyfikat, w związku z czym podejmujemy działania mające na celu jego uzyskanie.
 
Jednym z zadań, jakie realizujemy jest dbałość o szkolne tereny zielone. W związku z tym zaprosiliśmy do przedszkola panią Magdalenę Świgoń właścicielkę firmy "Dom i ogród". Nasz gość przekazał dzieciom wiele cennych informacji dotyczących siania i sadzenia roślin. Pod czujnym okiem pani Magdy przedszkolaki założyły zielone hodowle. Zobowiązały się również do dbania o "swoje" roślinki, które wiosną upiększą przedszkolny ogród oraz wzbogacą pobliskie lasy.


Drugie zadanie, jakie podejmiemy w tym roku jest propagowanie wśród mieszkańców naszej Gminy selekcji śmieci oraz właściwego gospodarowania odpadami komunalnymi, a zwłaszcza elektroodpadami. 
W związku z czym, wszystkich chętnych, którzy chcą uzyskać niezbędne informacje dotyczące nowych zasad odbioru śmieci, a także innych ciekawych informacji na tematy związane z prawidłowym korzystaniem z zasobów przyrody, zapraszamy do udziału w II Sympozjum nt.: "Jestem zielonym konsumentem", które odbędzie się w piątek 22 marca 2013 roku w godzinach 10.00-12.30 w auli Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Brzozie.

metryczka


Wytworzył: Alina Sitek (14 marca 2013)
Opublikował: Anna Sawicka (14 marca 2013, 18:21:01)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 613