Sympozjum Ekologiczne 2013

Dnia 22 marca 2013 roku w auli Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Brzozie, odbyło się II Sympozjum Ekologiczne nt.: "Jestem zielonym konsumentem". Organizatorem przedsięwzięcia było Przedszkole Samorządowe "Jarzębinka" w Brzozie, które w 2012 roku otrzymało Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Gośćmi sympozjum byli: patron honorowy -Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka, pan Wojciech Oskawarek, pani Jadwiga Pytlarczyk - pracownik dydaktyczny Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, która wygłosiła wykład inaugurujący, panowie Sławomir Fac i Jerzy Sawicki pracownicy Nadleśnictwa Bydgoszcz, pani Bożena Pawlak dyrektor firmy Remondis w Bydgoszczy,która przedstawiła ciekawy film o elektroodpadach i sposobie ich przetwarzania, pani Magdalena Świgoń właściciel firmy ogrodniczej "Dom i ogród", pan Zbigniew Smutek - dyrektor Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Brzozie oraz nauczyciele i uczniowie placówek oświatowych z Brzozy.
Zaproszeni goście obejrzeli prezentacje przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Brzozie, wysłuchali ciekawego wykładu pana Sławomira Faca o przyjaznych i nieprzyjaznych roślinach w ekosystemie las, uczestniczyli w rozstrzygnięciu Gminnego Konkursie "Coś nowego ze starego" zorganizowanego przez przedszkole "Jarzębinka".
Całość uświetniły występy dzieci z przedszkola "Jarzębinka", które zaprezentowały śpiewy, tańce i przedstawienie pt. "Jak leśna gromadka dbała o swój las". Na zakończenie uczestnicy kosztowali pysznych sałatek i surówek przygotowanych przez panie kucharki z przedszkola.
Dzięki uprzejmości firmy Remondis, w dzień organizowanego sympozjum wystawiony został kontener na elektroodpady dla wszystkich mieszkańców, za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

zdjęcia

metryczka


Wytworzył: Małgorzata Kulesza (26 marca 2013)
Opublikował: Anna Sawicka (26 marca 2013, 21:35:59)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 461