Wiosenne sadzenie lasu

Dnia 23 kwietnia 2013 roku przedszkolaki z grup "Zajączki" i "Krasnale" wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. W lesie spotkaliśmy się z Panem Jurkiem Sawickim, leśniczym. Przywitaliśmy się tradycyjnym powitaniem leśników i myśliwych "darz bór". Pan Jurek pokazał dzieciom prawidłowe sadzenie sosny. Zastosowano technikę sadzenia w szparę, czyli pod kosztur. Każdy z uczestników wycieczki posadził swoją sosenkę. Posadziliśmy około 60 sadzonek. 
Zadowolone dzieciaczki urządziły piknik na urokliwej leśnej polanie. Oczywiście pamiętaliśmy o tym, żeby posprzątać po sobie papierki i plastikowe butelki. Pozostałości wzięliśmy ze sobą. 
Przedszkolaki obserwowały również przez lupę małe stworzonka - mrówki, pająki i biedronki. Rozpoznawały i nazywały drzewa rosnące w pobliżu. Dotykając dłońmi badały korę drzew. Szukały szyszek sosny. Następnie potrząsały nimi rozsiewając nasionka. Okazało się, że milusińscy posiadają rozległą wiedzę na temat drzew rosnących w okolicznych lasach. 
W podziękowaniu za piękne opowieści i przekazaną wiedzę, dzieci z chóru "Muchomorki" zaśpiewały Panu Jurkowi piosenkę. Wszystko co miłe niestety szybko się kończy. Pożegnaliśmy się z Panem Jurkiem, mówiąc "darz bór" i żwawo ruszyliśmy w drogę powrotną. Mamy nadzieję, że niebawem znowu się spotkamy. 
Po drodze dzieci miały okazję obejrzeć egzotyczne (i nie tylko) zwierzęta hodowane w zagrodzie przy Hotelu "Brzoza".

zdjęcia

metryczka


Wytworzył: Anna Kubicka (10 maja 2013)
Opublikował: Anna Sawicka (13 maja 2013, 20:42:52)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 485