Dzień Taty u "Żabek"

Dnia 20 czerwca 2013 roku odbyły się zajęcia otwarte z edukacji zdrowotnej dla Tatusiów dzieci z grupy „Żabki” pt. „Razem z Tatą dbam o zdrowie”. W czasie pierwszej części spotkania Tatusiowie wraz z dziećmi brali udział w zabawach ruchowych według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne: wskazywali poszczególne części ciała – swoje i osoby siedzącej naprzeciwko, kołysali się w prawo i w lewo, do przodu i do tyłu, masowali nawzajem swoje plecy. Dzieci miały największą frajdę w czasie zabaw, podczas których przechodziły pod tunelem zbudowanym z Tatusiów, przechodziły po ich plecach, wdrapywały się i przeskakiwały przez Tatusiów. 
Po wysiłku fizycznym dorośli zostali zaproszeni do stołu na kawę i ciasto (upieczone przez nasze kochane Mamy), a „Żabki” przedstawiły krótki program artystyczny: powiedziały dla Tatusiów wierszyk, zaśpiewały piosenkę, zagrały na instrumentach i zatańczyły. Następnie dzieci wręczyły swoim kochanym Tatusiom własnoręcznie zrobione laurki. Na Tatusiów czekała jeszcze jedna niespodzianka – musieli odnaleźć swój portret – w tym niełatwym zadaniu pomocne okazały się zapisane na karteczce wypowiedzi dzieci na temat: mój Tata jest ..., mój Tata lubi .... 
Spotkanie odbyło się w miłej, a wręcz gorącej atmosferze (tak jak temperatura za oknem tego dnia :-)… Dzieci i rodzice w dobrych humorach rozeszli się do domów.

zdjęcia

metryczka


Wytworzył: Marta Nowicka (21 czerwca 2013)
Opublikował: Anna Sawicka (5 lipca 2013, 21:07:16)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 475