Wycieczka do MCK w Bydgoszczy

Przedszkolaki z "Jarzębinki" w Brzozie już od najmłodszych lat zostają wprowadzane w świat wartości. Ważne jest, aby dziecko nie tylko przyswoiło sobie wiedzę o określonych wartościach i normach, ale też postępowało według nich. Bardzo pomocne w realizacji tych treści są bajki i baśnie. Bydgoski Teatr Lalek "Buratino" przedstawił na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy spektakl pt. "Ach, ta Mysia". Dzieci pięcio i sześcioletnie obejrzały zabawną opowieść o przyjaźni, w której wystąpili: gospodyni o imieniu Marynia, myszka Mysia i kot Kiciuś. 
Akcja bajki rozgrywa się w pewnym domu, w którym zdesperowana gospodyni nie mogąc pozbyć się gryzonia z mieszkania sprowadza do niego kota. Cała sytuacja wygląda bardzo zabawnie, bo wszyscy biorą wszystkich za kogoś innego niż są w istocie. Jednak akcja zapętla się jeszcze bardziej, kiedy bohaterowie odkrywają prawdę, kto kim jest naprawdę. Jednak, jak to w bajkach bywa, wszystko kończy się dobrze. Okazuje się, że nawet istoty bardzo różniące się od siebie mogą się ze sobą zaprzyjaźnić. Bo tak naprawdę nikt nie chce być samotny, wszyscy potrzebujemy przyjaźni i sympatii innych.
Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w lekcji teatralnej, w trakcie której, prowadzący lekcję aktor w niezwykle interesujący i malowniczy sposób przybliżył dzieciom zjawisko jakim jest teatr lalek oraz zaprezentował różne ich rodzaje. 

zdjęcia

metryczka


Wytworzył: Alina Sitek (25 września 2013)
Opublikował: Anna Sawicka (13 października 2013, 18:06:20)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 547