"Święto pieczonego ziemniaka"

Jesień nie musi być czasem smutnym z powodu panującej pogody, ale porą obfitującą w radosne i ciekawe przeżycia. Dlatego w kalendarzu imprez przedszkolnych na stałe zagościło "Święto Pieczonego Ziemniaka". 
Tegoroczne odbyło się 27 września na terenie boiska przy Szkole Podstawowej w Przyłękach.  Impreza miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zacieśnianie więzi rodzinnych oraz podtrzymywanie tradycji ludowych.  Spotkaniu towarzyszyła deszczowa aura, ale wyśmienite humory uczestników i ogromna chęć zabawy na świeżym powietrzu sprawiły, że w końcu chmury zginęły i wyszło słońce. 
Wszyscy z  ochotą uczestniczyli w zabawach i konkurencjach sportowych, gdzie  głównym przyborem był ziemniak.  Pierwsze zadanie polegało na odnalezieniu ukrytych ziemniaków. Następnie rodzice mieli obrać ziemniaka, w jak najkrótszym czasie w taki sposób, aby strużyna była jak najdłuższa. Dzieci miały okazję wykazać się w biegu slalomem oraz w rzutach do celu. 
Świeże powietrze, ruch i wiele radości płynącej ze wspólnej zabawy  sprawiły, że upieczone w ognisku ziemniaki oraz sałatka ziemniaczana przygotowana przez panie kucharki, smakowały wybornie.

zdjęcia

metryczka


Wytworzył: Alina Sitek (28 września 2013)
Opublikował: Anna Sawicka (13 października 2013, 18:31:06)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 594