Teatrzyk "Kłopoty klauna Kleofasa"

Dnia 27 września do naszego przedszkola przyjechała objazdowa trupa aktorów z przedstawieniem pt: "Kłopoty klauna Kleofasa". 
Takie spotkania z teatrem to w naszym przedszkolu już tradycja. Dzięki barwnym spektaklom przedszkolaki świetnie się bawią, uczą oraz wzbogacają i poszerzają wiedzę z zakresu edukacji teatralnej. Uczestnicząc w przedstawieniach, dzieci dorastają do roli widza i odbiorcy sztuki. 
Oglądając spektakle wychowankowie rozwijają umiejętność przeżywania, kształtują wrażliwość estetyczną, postawy moralne i ogólną kulturę. Sztuka teatralna uczy życiowej mądrości i jednocześnie bawi małego widza.
Tym razem przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych miały okazję uczestniczyć w przygodach niesfornego klauna Kleofasa, który po wielu perypetiach uzyskał posadę projektanta zabawek w fabryce Skrzata Eustachego, a pomogła mu w tym Czarownica (czasami Złośnica :-)).
Przesłaniem bajki było uzmysłowienie dzieciom, że zawsze mogą liczyć na pomoc dorosłych.
O ogromnym zainteresowaniu i przeżywaniu tego, co działo się na "scenie", świadczyło ogromne skupienie, okrzyki radości, a także troska malująca się na twarzach naszych milusińskich.
Na zakończenie uszczęśliwiony klaun zaprosił wszystkie dzieci do wspólnej zabawy przy piosence, a potem widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami.metryczka


Wytworzył: Anna Sawicka (30 września 2013)
Opublikował: Anna Sawicka (13 października 2013, 19:36:34)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 477