Wycieczka do gospodarstwa ogrodniczego w Chmielnikach

Dnia 25 oraz 29 października 2013 roku dzieci z grup: "Żabki", "Krasnale", Niedźwiadki" i "Wiewiórki" udały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa ogrodniczego Państwa Gwiaździńskich w Chmielnikach.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pana Wiesława o uprawianych warzywach, sposobach ich przechowywania w okresie zimy, a także o procesie przygotowania do sprzedaży. Dowiedziały się również, jakie warzywa wchodzą w skład tzw. włoszczyzny i skąd pochodzi ich nazwa. Oprócz tego z wielkim zaangażowaniem pomagały :- ) gospodarzowi wycieczki w wykopkach - wyrywały marchewki, rzodkiewki, ucinały główki kapusty, kalafiory i brokuły. Niektóre z nich spróbowały nawet robić pęczki rzodkiewek. 
Podczas wędrówek po polach, wycieczkowiczów spotkała miła niespodzianka - na pobliskim pastwisku pasło się stado krów, więc nasi milusińscy pobiegli je przywitać i poobserwować. Zauważyły także zameczek myśliwski hrabiny Skórzewskiej malowniczo usytuowany na wzgórzu wśród łąk. 
Po powrocie do zabudowań gospodarczych, przedszkolaki miały okazję obejrzeć płukanie marchewek, a potem pomogły pani Małgosi "wycisnąć" z nich sok przy użyciu sokowirówki. Większość z dzieci odważyła się nawet go skosztować.
Na zakończenie przedszkolaki wręczyły panu Wiesławowi laurkę i podziękowały za gościnę, natomiast w zamian otrzymały słodki poczęstunek i mogły zabrać do domu wybrane warzywa.
Potem w dobrych nastrojach i nieco przybrudzonej odzieży :-))) wróciły do przedszkola.

zdjęcia 25X2013

metryczka


Wytworzył: Anna Sawicka (29 października 2013)
Opublikował: Anna Sawicka (29 października 2013, 18:15:22)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 574