"W zdrowym ciele zdrowy duch" czyli zdrowo się odżywiamy

Każdy nawet najmłodszy przedszkolak wie, że należy zdrowo się odżywiać. W naszym przedszkolu dzieci poznawały pyszne i zdrowe warzywa oraz smaczne i kolorowe owoce. 
Dzieci z grup „Fiołki” i „Maczki” miały okazję pobawić się w kucharzy. Obie grupy przygotowały kompoty z jabłek i śliwek, które oprócz tego, że są smaczne stanowią ozdobę naszych kącików przyrody. 
„Fiołeczki” wyposażone we fartuszki, plastikowe noże i deseczki przygotowały „bombę witaminową” czyli pyszną i kolorową sałatkę owocową. Zwieńczeniem działań kulinarnych u „Fiołeczków” były przygotowane kanapki. Dzieci zajadały się wytworami swojej pracy. 
„Maczki” zaprosiły mamę Kajtka, która pomagała w pieczeniu pysznych rogali ze śliwką. Do przygotowania kompotów na zimę zaprosiły mamę Hani i mamę Martynki. Oprócz tego same wraz z panią Martą przygotowały „owocowego jeża”, który stał się ich wspólnym dziełem i dał przedszkolakom wiele radości. Wszystkie prace kulinarne przyniosły dzieciom wiele satysfakcji  jednocześnie uświadamiając je jaką ważną rolę odgrywają witaminy.

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie

metryczka


Wytworzył: Anna Dudzik (27 listopada 2013)
Opublikował: Grażyna Wełnitz (27 listopada 2013, 21:00:17)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 517