W świątecznym nastroju

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy, pełen radości i wzruszeń. Poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym przedszkolu już na początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Na gazetkach ściennych w salach przedszkola pojawiły się ilustracje zapowiadające przyjście św. Mikołaja. W korytarzu kalendarz adwentowy „Mikołajowa broda” pokazywał jak szybko upływał czas do świat. W pierwszym tygodniu grudnia przedszkolaki w radosnych nastrojach dekorowały choinki w swoich salach często własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Dzieci z grup „Bławatki”, „Słoneczniki”, „Dzwoneczki”, „Bratki” i „Maczki” wykonały z paniami animatorkami z Kreatywnej Planety choinki z mchu, które później stały się pięknym upominkiem dla rodziców. Natomiast „Fiołki” i „Dzwonki” miały niezwykłą okazję obejrzenia fabryki z bombkami. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych.Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem. Tradycją w naszym przedszkolu jest pieczenie pierniczków, więc dzieci z grup „Maczki”, „Różyczki”, „Słoneczniki” oraz „Fiołki” wypełniły zapachem tych świątecznych ciastek całe przedszkole.
Tradycją w naszym przedszkolu są przedświąteczne uroczystości na które zapraszani są rodzice. Dzieci podczas występów prezentowały swoje talenty aktorski i taneczne. Śpiew kolęd w wykonaniu dzieci zawstydził by nie jeden chór! Piękne występy stały się powodem wzruszeń zaproszonych gości.
Tuż przed samymi świętami dzieci przygotowywały świąteczne stoły przy których zjedli wspólnie uroczysty obiad. Nie zabrakło życzeń i łamania się opłatkiem. Na koniec dzieci otrzymały paczki od Gwiazdora.

metryczka


Wytworzył: Anna Dudzik (9 stycznia 2018)
Opublikował: Grażyna Wełnitz (9 stycznia 2018, 20:54:57)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 281