Wrzesień w grupie „Słoneczniki"

Nasza grupa liczy 24 dzieci. Mamy 4 albo 5 lat. W zeszłym roku byliśmy„Maczkami”, w tym roku szkolnym znów jesteśmy razem jako grupa„Słoneczniki”. Przyjęliśmy do naszego grona dwóch kolegów z grupy „Bratki”,Eryka i Filipa oraz nową koleżankę Lenkę. Lenka jest po raz pierwszy w Przedszkolu.

We wrześniu realizowaliśmy tematy kompleksowe: „Znowu razem” i„Bezpiecznie na drodze”. Podczas zajęć w przedszkolu przyswajamy nowe wiadomości, zdobywamy różne umiejętności i kształtujemy postawy. W tym roku szkolnym tworzymy i realizujemy kodeks grupowy który oparty jest na wartościach. Naszym celem jest dążenie do tego, by być dobrym człowiekiem.Do tej pory omówiliśmy wartości: dobro, szacunek, radość, częściowo bezpieczeństwo i przyrodę.
Na zajęcia zapraszamy ekspertów którzy reprezentują ciekawe zawody. We wrześniu mieliśmy spotkanie z kierowcą panem Marcinem. To tata naszego kolegi Eryka. Pan Marcin opowiedział nam o swojej pracy, mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda autocysterna z bliska, jakie jest jej przeznaczenie i wyposażenie. Na zajęciu o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko, gościł u nas tata naszej koleżanki Kingi. Pan Radek jest policjantem. Bardzo ciekawie opowiedział o swojej pracy, poznaliśmy nowe słowa określające akcesoria potrzebne w pracy policji. Wiemy jak ciężka i odpowiedzialna jest jego praca która jest służbą dla naszego społeczeństwa.

W czwartek 19 września uczestniczyliśmy w pierwszym w tym roku szkolnym koncercie Filharmonii Pomysłów. Przedstawienie pod tytułem „Ministerstwo muzyki” było jak zwykle pełne humoru i dostarczyło nam wielu artystycznych wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na następne.

A już następnego dnia obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Integrowaliśmy się z całą społecznością „Stokrotki” podczas wesołych tańców, korowodów przy muzyce i konkursów zręcznościowych.

We wrześniu rozpoczęliśmy współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną. W tym roku szkolnym realizujemy projekt „Z książką na start”. Podczas spotkań mamy możliwość oglądania nowych książek i ich wypożyczania do wspólnego czytania z rodzicami w domu.Lubimy spacery, wspólne zabawy w sali i ogrodzie przedszkolnym.

metryczka


Wytworzył: Joanna Zubaniak (2 października 2019)
Opublikował: Grażyna Wełnitz (2 października 2019, 11:50:11)

Ostatnia zmiana: Grażyna Wełnitz (2 października 2019, 11:55:45)
Zmieniono: Edycja treści

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 277